پرش به

 •  

مطالب دارای بیشترین رای


#6 نحوه استفاده از فروشگاه ساز

ارسال شده توسط مدير سايت در دوشنبه ۹ ارديبهشت ۹۲ - ۱۲:۵۹:۵۵

در اين تاپيك نحوه آموزش استفاده از فروشگاه ساز را قرار 
بعد از ورود به قسمت مديريت با تصوير 1 روبه رو ميشود كه به اختصار هر بخش آن توضيح داده مي شود
main.png
تصوير شماره 1
 
در اين صفحه شما 6 قسمت مشاهده مي كنيد
بخش 1 : 
اين بخش شامل سه لينك وجود دارد كه لينك "ميزكار فروشگاه" شما را از هر بخشي از قسمت مديريت به صفحه اصلي پنل مديريت انتقال مي دهد
" لينك مشاهده فروشگاه " صفحه اصلي سايت شما ( صفحه اي كه بازديد كنندگان سايت شما آن را مشاهده مي كنند )را باز مي كند
" لينك خروج " هم براي خروج از پنل مديريت استفاده مي شود
 
بخش 2 :
در اين بخش اطلاعاتي در مورد پنل شما ارائه مي دهد
 
بخش 3 :
اين بخش هم آمار بازديد هاي سايت شما را نمايش مي دهد
 
بخش 4 : 
در اين قسمت ميانبرهايي به قسمت هاي پر استفاده پنل قرار داده شده است تا دسترسي به قسمت هاي پر استفاده به راحتي انجام شود
 
بخش 5 :
از طريق اين پنل به ساير بخش هاي مديريت دسترسي داريد كه بعدا آموزش نحوه استفاده از آن قرار داده خواهد شد..
 
بخش 6 :
با استفاده از اين قسمت مي توانيد انتقادات ، پيشنهادات و يا اشكالات فروشگاه ساز را به قسمت فني گزارش دهيد.
 
 
در قسمت سمت راست ( بخش 5 در تصوير شماره 1 ) شما منوهايي براي كار با فروشگاه ساز در اختيار داريد كه هر بخش عمليات خاصي را انجام مي دهند.
در زير به معرفي هر بخش و عملياتي كه قابل انجام هستند مي پردازيم : 
در اولين قسمت تحت عنوان "ميزكار" لينك هايي قرار داده شد كه در تصوير شماره 1 با عدد يك مشخص شده است.
 
قسمت "مديريت محصولات" : با استفاده از لينك ها اين قسمت مي توانيد گروه ها و محصولات فروشگاه خود را مديريت كنيد.
در اين قسمت لينك هاي زير قابل مشاهده است
 

ايجاد گروه ها مطابق فروتل : شما مي توانيد با استفاده از اين قسمت مي توانيد گروه هايي مطابق با گروه بندي فروتل ايجاد كنيد كه اين كار به راحتي و با انتخاب گروه هاي و كليك بر روي دكمه " ورود گروه ها " قابل انجام است. اين بخش علاوه بر ايجاد گروه ها محصولات داخل گروه ها را نيز انتقال مي دهد.
افزودن محصولات از فروتل : اين قسمت داراي سه بخش است

انتقال محصولات : از اين بخش شما مي توانيد محصولاتي را كه مي خواهيد در فروشگاه خود نمايش دهيد را انتخاب كنيد. براي اين كار پس از انتخاب محصول و يا محصولات با انتخاب يك گروه از ليست كشويي پايان جدول محصولات و كليك بر روي دكمه "انتقال گروهي" اين كار را انجام دهيد. ( تصوير شماره 2 )
 move_product.png  تصوير شماره 2
انتقال دسته ها :  با استفاده از اين بخش شما مي توانيد محصولات موجود در گروه هاي خود كه در سرور ايجاد كرده ايد را مستقيما به گروه هايي كه مي خواهيد انتقال بدهيد. براي اين كار پس از انتخاب گروه سمت سرور از ( سمت راست ) و انتخاب يك گروه از گروه هاي موجود در فروشگاه ( سمت چپ ) و كليك بر روي علامت فلش اين كار را انجام دهيد
انتقال سرور به سرور : در قسمت شما مي توانيد درخواست خود را مبني بر انتقال تمام محصولات فروتل ارسال كنيد. اين درخواست در سيستم ثبت و در زماني كه فشار بر روي سرور كم است به صورت هوشمندانه انجام مي شود به همين دليل اين احتمال وجود دارد تا پس از ارسال درخواست مدت زماني طول بكشد


مديريت گروه ها :  با استفاده از اين بخش شما مي توانيد گروه هاي فروشگاه خود را مديريت كنيد. در سيستم جديد شما اين امكان را داريد تا به هر تعداد گروه كه خواستيد ايجاد شود. براي ايجاد گروه جديد در صفحه اي كه باز شد با كليك بر روي دكمه addnews.png صفحه اي باز مي شود كه مي توانيد از طريق آن گروه جديد را ايجاد كنيد. براي ايجاد سر گروه كافي است تا فيلد "سرگروه" را در همان حالت اوليه بگذاريد با اين كار يك گروه ايجاد مي شود كه فرزند هيچ گروه ديگري نيست سپس يك گروه جديد ديگر ايجاد كنيد اين بار فيلد "سرگروه" را نام گروهي كه قصد داريد گروه جديد ، زير گروه آن شود انتخاب كنيد. شكل 3

category.png

مديريت محصولات فروشگاه : با استفاده از اين قسمت شما مي توانيد محصولاتي كه در فروشگاه شما وجود دارد را مديريت كنيد. در اين قسمت شما مي توانيد محصولي را غير فعال كنيد و يا در حالت ويژه قرار دهيد. و يا از يك گروه به گروه ديگري انتقال دهيد

products.png
 

اخبار و مطالب : با استفاده از اين بخش شما مطالب و اخبار هايي كه در سايت خود قرار داده ايد را مي توانيد مديريت كنيد.

گروه هاي خبري : با استفاده از اين بخش گروه هاي خبري مديريت مي شود. نحوه كار با اين بخش هم مانند بخش "مديريت گروه ها" است
افزودن خبر : با استفاده از اين بخش شما مي توانيد اخباري را ايجاد كنيد
تمام اخبار و مقالات : اين بخش ليستي از تمام اخباري كه در فروشگاه وجود دارد ارائه مي دهد
 
مديريت قالب : اين بخش براي مديريت قالب ها و ظاهر سمت كاربر فروشگاه شما است و يكي از بخش ها مهم فروشگاه ساز است. با استفاده از اين بخش فروشگاه شما از نظر ظاهري كاملا در اختيار شما قرار دارد و بر اساس نوع سليقه خود مي توانيد آن را بسازيد.
مديريت ويجت ها : اين بخش پلي است بين امكانات بخش مديريت و بخش كاربري شما. در اين بخش شما با پنجره اي مانند تصوير شماره 4 روبرو مي شويد.
 
widget.png
اين پنجره داراي چنديد قسمت است كه در زير هر قسمت توضيح داده شده است
كادر قرمز رنگ سمت چپ : اين كادر امكاناتي كه در قسمت مديريت وجود دارد را ليست مي كند. به هر كدام از اين ابزار ها "ويجت" گفته ميشود كه هر كدام يك كاري را انجام مي دهد. به طور مثال ويجت "آمار بازديد" اطلاعاتي در مورد تعداد بازديد سايت شما را نمايش مي دهد. يا مثلا ويجت صفحه اول محصولاتي را كه در قسمت مديريت محصولات فروشگاه به عنوان محصولات صفحه اول انتخاب كرده ايد را نشان مي دهد. براي استفاده از اين ابزار ها كافي است بر روي نام ابزارها كليك كنيد و آن را به سمت راست بكشيد و در يكي از نواحي كه با رنگ آبي مشخص شده است رها كنيد. به همين راحتي شما مي توانيد به هر تعداد كه نياز داشتيد از ابزار ها استفاده كنيد
كادر قرمز رنگ سمت راست : اين قسمت كه به آن "سايدبار" گفته مي شود قسمت هاي از قالب شما است كه شما مي توانيد داخل آن ابزاري را قرار دهيد تعداد  سايد بارها به قالب شما بستگي دارد
كادر آبي رنگ : اين كادر مشخص مي كند كه در هر سايدباري چه ويجتي قرار دارد.
كادر سياه رنگ : اين كادر نام سايدبار را مشخص مي كند
 
پ.ن : بعد از استفاده از هر ويجتي ، بسته به نوع ويجت تنظيماتي در اختيار شما قرار مي گيرد كه با تنظيم كردن آن مي توانيد ويجت را سفارشي كنيد.
پ.ن : بعد از استفاده از هر ويجت در صورتي كه بخواهيد آن را مجددا تنظيم كنيد بايد بر روي فلش آن كليك كرده تا مجدا فرم تنظيمات نشان داده شود. بعد از هر تغييرحتما بايد بر روي دكمه ذخيره كليك شود تا تغييرات اعمال شود.
پ.ن : در صورتي كه هيچ تغييري بر روي ويجت ها نداده باشيد و بر روي دكمه ذخيره كليك كنيد ممكن است با پيغام خطايي مواجه شويد.
#840 افزایش بازدید و سئوی سایت

ارسال شده توسط lilia در يكشنبه ۱۲ آبان ۹۲ - ۱۵:۳۱:۵۶

سلام دوباره

دوستان شاید گاهی بین مطالب فاصله بدم و دلیلشم اینه که هیچ عجله ای نداریم و می خواهیم آروم آروم و با حوصله بریم جلو

صحبت اصلی ما در اینجا مباحث سئو و گوگل هست , مباحث سئویی که توضیح داده میشه رو می تونید در هر موتور جستجو یی بکار ببندید اما در اینجا مدلی که می خوایم تشریحش کنیم موتور جستجو گر گوگله . حتما می پرسید که چرا گوگل , خب واضحه بالاترین  درصد جستجو های دنیا از طریق این پسر شیطون انجام میشه , ضمنا وقتی سایتتون رو برای سئوی گوگل آماده کنید دیگه خیالتون راحته که 99 درصد راه رو برای موتور های جستجو گر دیگه هم رفتید .

 

تصویر

 

عکس از سایت : myconsulting.com.au ( البته آمار این سایت بسته به نوع کشور و یا آمار جهانی شاید کمی متفاوت باشه ولی درصد بزرگی و فاصله ها تقریبا یکیه )

 

 

خوب حالا دستتون اومد چه خبره ؟ , مشتری های شما هم جزوء همین دوستانی هستند که از گوگل و باقی موتورهای جستجو گر برای پیدا کردن چیزهایی که دنبالشون هستند استفاده می کنند . البته شما اگه یه سایت خیلی ساده هم که داشته باشین اما صفحه های سایت شما در کلمات کلیدی پر کاربرد کاربران که جستجو می کنند در صدر نتایج جستجوی گوگل باشه احتمالا جزو کسایی هستین که از طریق اینترنت درآمد خوبی داره !!!

 

یه قانون قدیمی جنگی هست که میگه : " اگه زورت به دشمنت نمیرسه باهاش دوست شو"  , البته گوگل دشمن نیست , شاید از اون دوستایی باشه که داشتنش از صد تا دشمن هم بدتره :D

 

قانون : "هیچ وقت سعی نکنید سر گوگل کلاه بزارید" , گوگل موتور جستجو گریه که خیلی هوشمنده , خیلی هوشمند , و البته جوانمردانه بازی میکنه و این فرقش با سایر موتور های جستوجوگره و البته 1000 تا فرق دیگه , گوگل قبل از اینکه به سایت ها اهمیت بده به کاربران جستجو گرش اهمیت میده و همین امر باعث شده که کاربرای بیشتری از گوگل استفاده کنند و گوگل نمی خواد که بخاطر یک سایت کاربراش رو از دست بده , ( چون از همین کاربراست که داره میلیون ها دلار در میاره ) , پس از بین کاربر جستجو گر و یک سایت , گوگل کاربر رو بیشتر می پسنده تا یک سایت رو , اما در بین سایت ها در تلاشه که عدل حاکم باشه و سایت هایی رو بیاره در صدر جستجو که لایقش باشن ( به توصیه ها و به روش گوگل بصورت دوستانه عمل کرده باشن ) . طفلی راستم میگه , میگه تو دستورالعمل های منو بکار ببر من هم برات مشتری میارم هم پول . منصفانه هست نه ؟!!! خب پس بیایید گوگل رو بهتر بشناسیم .

 

تا بعد
#838 افزایش بازدید و سئوی سایت

ارسال شده توسط lilia در شنبه ۱۱ آبان ۹۲ - ۱۶:۱۲:۳۸

دوباره سلام
دوستان اول بیایم ببینیم سئو چیه و چکار می کنه ,
این متن ها رو بخونید :
 
« سئو » تلفظ واژه « SEO » که مخفف عبارت انگلیسی « Search Engine Optimization » است و به معنی "بهینه سازی موتورهای جستجو" و مفهوم "عملیات و فرایندهای بهینه سازی صفحات وب به منظور ایندکس مناسب آنها توسط موتورهای جستجوی وب" (همچون گوگل، بینگ، یاهو، آسک) می باشد.

[color=#0000ff;]هدف اصلی فعالیت های مرتبط با سئو؛ کسب رتبه های بالاتر و در نهایت رتبه اول صفحه وب مورد نظر در نتایج موتورهای جستجو می باشد که برحسب کلیدواژه متناسب با نوع فعالیت، شغل و بیزینس، نام شخص و یا خدمات مرتبط با آن بوده و باید با دقت و پس از بررسی های لازم انتخاب شود، چرا که در صورت انتخاب یک کلید واژه نامناسب که توسط افراد کمی در اینترنت جستجو می شود[/color]، کلیه فعالیت های شما یعنی طراحی و راه اندازی یک سایت، درج مطالب و هزینه های جانبی آن به هدر رفته و بازدید کننده ای را برای سایت شما به ارمغان نخواهد آورد. اصولا هدف نهایی فردی که از متخصص سئو برای بهینه سازی سایت یا صفحات وب خود کمک می گیرد؛ رسیدن به نوعی سود و معمولا مادی است. پس تا حدودی می شود اینگونه نتیجه گیری کرد که سئو یعنی تبلیغاتی هدفمند که منتهی به سود خواهد شد.

 
بر گرفته از سایت :   seoexpert.ir
 
و این متن رو :
شاید اولین سوال در ذهنی کسی که تا به حال با سئو آشنایی نداشته باشد بوجود بیاید که SEO چیست؟
مهم تر از پاسخ به این سوال بهتر است به این نکته اشاره کنیم که نباید SEO را «سئو» تلفظ کنیم زیرا SEO گرفته شده از کلمات Search Engine Optimization است و در زبان انگلیسی کلماتی که اختصار میشوند باید به صورت جدا جدا تلفظ گردد و تلفظ صحیح آن «اس . ای . او» میباشد و فقط جهت آسانی در کار «سئو» تلفظ میگردد. حال بهتر است به جواب سوال سئو چیست بپردازیم.
تعریف سئو : سئو یک فرایند تقریبا وقتگیر و یک علم وسیع میباشد که دائم جزئیات آن در حال تغییر است، [color=#0000ff;]سئو  خوب سایت شما را با موتورهای جستجو دوست میکند تا آنها سایت شما را در صفحات اول برای کاربران جستجوگر خود نمایش دهد که در نتیجه شما بازدیدهای کاملا رایگان، اصلی و طبیعی دریافت کنید.[/color]
تاریخچه سئو : همانطور که سئو برپایه موتورهای جستجو استوار است پس تاریخچه آن برمیگردد به زمانی که موتورهای جستجو روی کار آمده بودند؛ سئو تقریبا در اواسط دهه ۱۹۹۰
میلادی توسط مدیران سایتها بوجود آمد.
 
[color=#0000ff;]از آنجایی که موتورهای جستجو ۸۵% (و در بعضی از سایتها بیشتر) از بازدید واقعی و طبیعی سایت شما را تشکیل میدهد[/color] بهینه سازی یا سئو سایت میتواند سودهای ذیل را به شما و سایت شما برساند:


  [*]سئو به شما کمک میکند که بازدید کننده بیشتری برای سایت خود جذب کنید.
  [*]سئو به شما کمک میکند که با آمار و بازدید بالا توسط تبلیغ پول زیادی بدست بیاورید.
  [*]سئو به شما کمک میکند که شهرت و اعتبار را برای خود و سایت خود کسب کنید.
  [*]سئو به شما کمک میکند که سایتتان را با موتورهای جستجو دگرگون کنید.
  [*]سئو به شما کمک میکند که تجارت الکترونیکی (اینترنتی) خود را رونق بخشید.
  [/list]

  برای روشن شدن قضیه به مثال زیر دقت کنید:
  [color=#0000ff;]فرض کنید شما سایتی دارید که در آن به فروش انواع و اقسام موبایلهای مختلف میپردازید، در لیست موبایل های شما iPhone 4S نیز وجود دارد، اگر کاربران قصد خرید این گوشی را داشته باشند کلمات نظیر:[/color]
  [color=#0000ff;]خرید iPhone 4S[/color]
  [color=#0000ff;]سایت فروش iPhone 4S[/color]
  [color=#0000ff;]خرید آیفون ۴ اس[/color]
  [color=#0000ff;]خرید آیفون ۴S[/color]
  [color=#0000ff;]و
  صدهای کلمه دیگر را که به اصطلاح Query میگویند را جستجو میکنند، آیا سایت شما در لیست پیشنهاد های اول موتور جستجو قرار دارد؟[/color] آیا سایت شما در صفحه اول قرار دارد؟ اگر جواب بله هست باید خوشحال باشید که موتورهای جستجو با سایت شما رفیق هست و سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده است، و اگر جواب خیر است بهتر است به فکر بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو باشید تا با اینکار در صفحه اول موتورهای جستجو قرار بگیرید، بازدید بیشتری داشته باشید و در نتیجه فروش بیشتری داشته باشید.
  انواع سئو : بهینه سازی سایت به دو روش سفید و سیاه صورت میگیرد:
  [color=#0000ff;]سئو کلاه سفید :[/color] سئوی سفید، بهترین و پراستفاده ترین نوع بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو است که توسط مدیران سایتها استفاده میشود، بهینه سازی سایت با استفاده از این نوع توصیه میگردد زیرا استفاده از این روش نه تنها به سایت شما ضربه نمیزد بلکه یک روش کاملا درست و استاندارد برای موتورهای جستجو میباشد و موتورهای جستجو این روش را تاکید میکنند.
  [color=#0000ff;]سئو کلاه سیاه :[/color] نوعی از بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو میباشد که با فریب دادن و تخطی از قوانین آنها و سایتی که برای کاربران مفید نیست به صورت کاذب با موتورهای جستجو دوست کنند و بازدید بیشتری از آنها دریافت کنند.
  تذکر : این نوع سئو هرگز توصیه نمیگردد! زیرا موتورهای جستجو دائم در تلاش هستند تا وبسایت هایی را که از نوع بد و سیاه بهینه سازی شده باشند شناسایی کرده و جریمه سازند؛ اغلبا سایتهایی که از این روش برای بهینه سازی سایت خود استفاده میکنند شناخته شده و جریمه میشوند.
   
  بر گرفته از سایت : afghanseo.com
   
   
  و این متن رو :
   
  [color=#0000ff;]سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، بمنظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک های ورودی به سایت شما از سایت های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو مینامیم.[/color]
  [color=#0000ff;]مفهوم سئو فقط مربوط به موتورهای جستجو نیست بلکه مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان نیز از فاکتورهای اصلی آن میباشد. بطوریکه در چند سال اخیر سیاست های گوگل با انتظارات بازدیدکنندگان از سایت ها همسو شده است. [/color]
   
  [color=#0000ff;]اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل، بینگ و یاهو پیدا میکنند، از اینرو سئو مناسب  کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر است. علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها بدنبالش هستند به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند داشت و این امر ارزش سئو را دوچندان خواهد کرد.[/color]کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارند، تجربه نشان داده است که جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت هر شرکتی را تضمین کند، بازدید بدست آمده از روش سئو بر هر نوع تبلیغ برتری داشته و هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد. [color=#0000ff;]گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند با این حال محدودیت هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.[/color]
   
   
  برگرفته از سایت : websima.com
   
   
  خب خوندید ؟ اگه آره پس دوباره بخونید , مطالبی رو که آبی کردم چندین و چند بار بخونین , بهش فکر کنین و درکشون کنید !!! ( حقظ نکنین :blink: )
   
  این سه تا مطلب بالا جزو 5 تا جستجوی اول گوگل در مورد کلمات کلیدی " سئو چیست " بودند !!!
   
  یه چیزی بگم دوستان سایت من 6 ماه تو صدر و گاها در رده های دوم و سوم نتایج گوگل بود , در زمینه لباس , اما حالا افت کردم و فقط یه دلیل داشت , درک کردن این موضوع خیلی بهم فشار آورد و تازه متوجه شدم , :rolleyes:  اما خوبیش اینه که می دونم اشکال کار کجاست , پس زیاد نگران نیستم گر چه تجربه واقعا سختی بود , خیلی سخت
   
  تا بعد
#561 اندازه ی عکس ها

ارسال شده توسط moein در چهارشنبه ۶ شهريور ۹۲ - ۱۸:۰۲:۱۳

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به دوستان

من تعدادی عکس دارم و می خواهم در سایتم بگذارم ولی سایت هشدار می دهد که حجم(KB)و سایز(Pixel) عکس ها زیاد است

چگونه می توانم حجم و سایز عکس هایم را کم کنم

 

سلام

دوست عزیز

 

[color=#ff0000;]استفاده از Photoshop [/color]
 

برای کم کردن حجم تصاویر  می تونید از نرم افزار Photoshop استفاده کنید

 

بعد از باز کردن تصویر

 

حال از منوی Image سپس با انتخاب Image size در پنجره ای که باز می شود 

 

width پهنا height ارتفاع این دو خصیصه را تغییر دهید تا به نتیجه مطلوب برسید

در ضمن شما همین جا می توانید Resolution را کم کنید سپس ok

 

 

سپس از منوی File بر روی save for web کلیک کنید می توانید از این قسمت (Preset) فرمت تصویر خود را انتخاب کنید 

که استفاده از فرمت gif و jpeg  توصیه می شود 

سپس بر روی save کلیک کنید بعد از ذخیره شدن تصویر حال تصویر خود را آپلود کنید.

 

 

-------------------------

 

[color=#ff0000;]استفاده از Paint [/color]

 
اگر به هر دلیلی نرم افزار فتوشاپ در دسترس نیست کافی است 
 
از Paint استفاده کنید
نحوه تغییر اندازه یک تصویر با استفاده از Paint ویندوز.
بدین منظور:
از منوی Start به مسیر All Programs > Accessories رفته و Paint را انتخاب نمایید.
سپس با استفاده از منوی File و انتخاب Open ، تصویر مورد نظر خود را وارد برنامه کنید.
اکنون از منوی Image گزینه Stretch/Skew را انتخاب کنید.
در پنجره باز شده ، در بخش Stretch و دو قسمت Horizontal و Vertical عدد ۱۰۰ را مشاهده میکنید.
حال با کم کردن و یا زیاد نمودن این مقدار از هر دو قسمت و انتخاب OK میتوانید تصویر خود را به میزان مورد نظر کوچک یا بزرگ کنید.
در پایان با استفاده از File > Save as تصویر تغییر داده شده خود را با فرمت مورد نظر ذخیره کنید.

 

-------------------------

 
[color=#ff0000;]استفاده از ابزار آنلاین[/color]
 
با یک جستجوی ساده به نتایج مختلفی بر خواهید خورد
 
 
این سایت نمایی شبیه به فتوشاپ دارد 
که نیاز به توضیح دادن نیست
 
 
و یا 
 
 
در این سایت کافیست تصویر خود را آپلود 
 
 
البته با در نظر گرفتن این نکته که
 
نوع فرمت قابل پشتیبانی
Supported formats: jpeg, jpg, bmp, png, gif, ico.
 
حداکثر سایز تصویر شما
Maximum
file size: 20 MB
 
سپس در صفحه ای که برای شما باز شده است
از تب بالا Resize Image می توانید width پهنا height ارتفاع را تفییر دهید
اگر نخواستید طول و عرض تصویر شما به یک تناسب تغییر نکند کافیست تیک گزینه Keep proportions را بردارید
 
و یا تصویر خود را crop کنید و با فرمت مورد علاقه خود با انتخاب منوی کشویی یکی از نوع فرمت تصویر را انتخاب کنید و دانلود کنید
سپس زمانی که روی 
RESIZE IMAGE
و یا
CROP IMAGE
و یا
SPLIT IMAGE
کلیک می کنید با پیغامی مبنی بر ذخیره کردن فایل  روبرو می شوید تصویر را ذخیره و در مکان مورد نظرتان آپلود کنید.
 

-------------------------

 
[color=rgb(255,0,0);]استفاده از نرم افزار های دیگر[/color]
 
Light Image Resizer
VSO Image Resizer
DzSoft Quick Image Resizer  
 
و دیگر نرم افزار ها که می تونید اونها رو براحتی دانلود کنید و خوبی این نرم افزار  ها کم حجم بودن آن هاست.
 
 
 
 

امیدوارم مفید باشد 

موفق باشید
#466 آموزش تصویری ايجاد گروه ها مطابق فروتل (مديريت محصولات)

ارسال شده توسط مدير انجمن در پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۲ - ۰۸:۵۵:۱۸

 

منتظر نظرات و پيشنهادات شما هستيم

 

موفق باشيد مدير انجمن
#464 آموزش تصویری کامل فروشگاه ساز پارسیتک (عملکرد سیستم)

ارسال شده توسط مدير انجمن در چهارشنبه ۲۳ مرداد ۹۲ - ۲۳:۳۲:۰۹

با سلام به دوستان
 
 همان طور که گفتم آموزش های تصویری درحال طراحی بود که الحمدالله تمام شد و در انجمن فروشگاه ساز پارسیتک برای مشاهده شما قرار خواهیم داد این بخش به کل مربوط به انجمن پارسیتک گروه فروشگاه ساز هستش و این فیلم ها توسط گروه پارسیتک تهیه شده است
#173 پیشنهاد

ارسال شده توسط shadi در چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۹۲ - ۲۱:۳۲:۴۶

کاش می شد تو همین انجمن یه قسمتی داشته باشیم تا کسانی که فروشگاه دارن فروشگاه خودشون رو معرفی کنند و همچنین هر کسی راه کار هایی که برای فروش بیشتر به نظرشمی رسه اعلام کنه تا کسانی مثل من که تجربه ی کمتری دارن استفاده کنن

 
#835 به صفر رسیدن سفارش های فروشگاه

ارسال شده توسط lilia در شنبه ۱۱ آبان ۹۲ - ۱۲:۳۳:۱۷

سلام

یه بخش آموزشی در قسمت بازاریابی اینترنتی راه انداختم , بیشتر تجربه هست تا آموزش , اونجا رو بخونی یه چیزاییی دستت میاد .

وقتی عکاس حرفه ای موجود نیست یا پولش موجود نیست مهم نیست خودت دست بکار شو , یه دوربین حرفه ای با پایه اش از عکاسی واسه یه روز اجاره کن هزینه اش زیاد نمیشه , از یه دوست خوشتیپ هم خواهش کن بیاد کمکت , یا بگو دوستت ازت عکس بگیره یا شما از دوستت عکس بگیر , اگه با انتشار عکست تو فروشگاه مشکل داری لازم نیست حتما از صورت عکس بگیری یا صورت تو عکس باشه از شونه به پایین عکس بگیر , ( خوبی استفاده از یه مدل اینه که راحت می تونی ازش عکس بگیری و مشکلی براش نداره چون کارش همینه ) . رنگ بندی زمینه , نور و حتی رنگ بندی لباس مدل رو در نظر بگیر که با محصولی که می خوای ازش عکس بگیری ست باشه , اگه فضای هنری داری که توش عکس بگیری ( منظورم محیط عکاسیه ) که خب حله , اما اگه نداری سعی کن یه رنگ خاص پشت زمینه مدل و کار عکاسیت باشه , این ها هم نشد بازم اصلا مهم نیست محصولاتت  رو  تو یه فضای هنری بزار و عکس بگیر , تو اینترنت یه سرچ کنی عکسای خوبی برای الهام گرفتن دستت میاد , وضعیت مالی و کار که بهتر شد مدل استخدام کن ( مدلا ساعتی کار مکنن ), شفافیت عکس خیلی مهمه , سعی کن حجم عکسات بیشتر از 60 کیلو بایت نشه , چون فروشگاهت سنگین میشه , و یه چیز مهم دیگه تو 2 اندازه عکس از هر محصول باید داخل فروشگاه بزاری که خوب همه عکسات خوبن اندازه ها اوکی هستن  . مدلی هم که از کارا عکس میگیری خوبه . ادامه بده

 

اگه اشتباه نکنم فکر کنم یه هشت ماهی باشه که کارتون رو شروع کردین و تو این مدت باید تو یه سطح قابل قبولی از نظر سئو می رسیدید که خوب نرسیدید ولی جای نگرانی نیست درست میشه , این که یه کلمه کلیدی رو داخل سایت وارد می کنی بسته به خود سایت از یک روز تا یکی دو ماه طول میکشه که گوگل اونو تو جستجو ها بیاره و تازه بعد از اونه که جنگ شروع میشه :D  گوگل باید تست کنه ببینه که کلمات کلیدی شما و محتوا ( منظور متن داخل اون صفحه بخصوصه ) بهتره یا رقیباتون که رتبه شما رو مثلا از صفحه آخر بیاره به صفحه پنجم که این یخورده زمان بره ولی از همین حالا شروع کنید به انتخاب کلمات کلیدی درست .

 

دامنه شما هم اگه یکساله هست سریع تر تمدید کنین که جدیدا جناب گوگل یه الگوریتمی رو پیاده کرده ( به گفته دوستان سئو کار خارجی و داخلی ) که دامین هم چک میکنه ببینه چقدر اعتبار از زمانش مونده , من نمی دونم که این تا چقدر می تونه درست باشه اما بهر حال که اگه بخواید کار کنید باید تمدیدش کنید . میشه توفیق اجباری :P

 

من فکر می کنم شما اگه کمی صبر و حوصله داشته باشید و کارهای تک و بروز بیشتری درست کنید و در فروشگاه قرار بدید فروش خوبی خواهید داشت .

 

این نکته رو از من به شما نصیحت , کار اینترنتیتون رو اول درک کنید بعد انجامش بدید .

 

اگه سوالی بود بپرسید یا  در اون قسمت تجربه ها :rolleyes:  بپرسید

 

تا بعد
#824 افزایش بازدید و سئوی سایت

ارسال شده توسط lilia در پنجشنبه ۹ آبان ۹۲ - ۱۹:۲۷:۰۵

سلام و وقت همگی دوستان بخیر

راستش هر چی داخل انجمن گشتم طبقه بندی بهتر برای عنوان مطلبم پیدا نکردم , با کسب اجازه از مدیر محترم و دیگر سروران این مبحث باز بمونه و بیایم در مورد پشت پرده سایت داری و کلا در اینجا فروشگاه اینترنتی صحبت کنیم البته اگه دوستان استقبال کنن مطالب بیشتری قرار خواهم داد .

روی صحبتم با دوستان مبتدی هست که تازه استارت زدن  هر چند شاید در بین مطالبم چیزهای کمی سطح بالاتر هم باشه که به کار دوستان حرفه ای تر هم بخوره . من در اینجا قراره تجربه های خودم رو در مورد سایت و فروشگاه اینترنتی بیان کنم و از فراز  و نشیب هاش بگم , اکثر چیزهایی که من در این یک سال اندی فروشگاهم دیدم و حس کردم و حالا می خوام به دوستانی که تازه تجارت اینترنتیشون رو شروع کردن انتقال بدم , مطالب من در حد یه متخصص چندین و چند ساله که عمری رو تو این راه گذاشته نیست اما میتونه راهگشای خیلی از دوستان باشه شاید 90 درصد دوستان :D , البته شما اگه خدمت اون متخصص هم برسید اونم از نظر مالی خدمتتون خواهد رسید  :P  پس بهتر به این مطالب و دیگر مطالب معتبر در اینترنت و نظرات دوستان با تجربه تر از بنده در اینترنت بسنده کنید . من تو مطالبم شاید از جاهای دیگه و سایت های دیگه  برای کاملتر شدن بحث و دیگر موارد استفاده کنم چون اینکه فقط به گفتن تجربه ها بسنده کنم مطالب کمی نا مفهوم و خشک میشه ولی اصل موضوع همون تجربه هست و باقیش پیاز داغ و سیر داغ  , خواهشی که ازتون دارم اینه که مطالب رو درک کنید , چیزهایی که اینجا عنوان میشه رو من یکشبه یاد نگرفتم روزها و شب ها براش وقت گذاشتم پس شما هم وقت بزارید و قبل از اجرای اونها مطالب رو درک کنید , منظورم اینه که قبل از اجرای هر مطلبی در این گفتمان قبلش بیایید به خودتون بگید خوب من اصلا چرا باید اینکار بکنم و نتیجه اش برای من چی خواهد بود که در این مورد 1 خروجی از ذهنتون بیرون میاد که اینکار رو بکنم یا اینکار رو نیاز نیست انجام بدم . :huh:

خوب فعلا برای این پست کافیه .
#810 تغییر رنگ پشت زمینه قالب ها

ارسال شده توسط مدير سايت در سه شنبه ۷ آبان ۹۲ - ۱۶:۵۸:۲۹

با سلام

پیچیدگی خاصی نداره شما باید فایل stylesheet-rtl.css رو ویرایش کنید

برای این کار هم به قسمت ویرایشگر فایل ها css/js برید

 

من این بار رو برای شما انجام دادم اما بهتر هست خودتون تغییرات رو اعمال کنید تا در صورتی که مورد قبولتون نبود بدونید کدوم قسمت ها رو برگردونید به حالت اولیه

برای آموزش css هم ادرس زیر می تونه کمکتون بکنه

http://www.w3schools...ref/default.asp
#768 سخنی با طراحان قالب های فروتل

ارسال شده توسط yourbuy در جمعه ۱۹ مهر ۹۲ - ۰۸:۰۸:۰۸

با عرض سلام خدمت طراح قالبهای سایت

 

اول از همه تشکر میکنم بابت قالبهایی که طراحی کردید


 

اما اگه اجازه بدید یه گله ای هم ازتون دارم.
قالبهایی که طراحی شده از تنوع خوبی برخورداره اما همشون یه نقاط قوت و ضعفی دارن .پیشنهاد
من اینه که به جای طراحی قالبهای جدید به ویرایش این قالبها بپردازید و ورژنهای
بعدی این قالبها رو ارائه بدید.

 

برای مثال پیشنهاد میکنم قالبی با ادغام آپشن های
قالبهای کلاسیک و اوپن کارت طراحی کنید بدین صورت:


 • محصولات به صورت سه ستونه در وسط نمایش داده بشنود. اندازه
  نمایش عکسها هم همون طوری بزرگ باشه.(قالب کلاسیک)
 • یک منو به بالای قالب اضافه بشه (قالب اوپن کارت)
 • آپشن محصولات مشابه و نظرات در زیر هر محصول نمایش داده
  شوند(قالب اپن کارت) این خصیصه قبلا در قالب کلاسیک بود که الان حذف شده.لطفا
  اضافه شود
 • قیمتهای نقدی ,قیمت پستی و گزینه جزئیات در زیر هر محصول
  نمایش داده شود(قالب کلاسیک)
 • عکس هیدر قابل تغییر باشد(قالب کلاسیک)
 • منوهای سمت راست مثل قالب کلاسیک طراحی شوند(ثابت)
 • چهار موقعیت به پایین سایت اضافه بشه مثل قالب اوپن کارت که
  بتونیم مثلا لیندونی یا منوهای دیگه رو بهش اضافه کنیم . در صورت امکان منوی لینکدونی
  به صورت اسکرول باشه تا بشه تعداد زیادی از سایتها رو لینک کرد .اینجوری فضای
  زیادی اشغال نمیشه
 • زمینه قالب سفید باشه. بگراند قالبهای کلاسیک و اوپن کارت
  بسیار خوبه
 • عکسهای بزرگ و بنر ها در پایین یا وسط متن نمایش داده
  شوند(کلاسیک)

 • سبد خرید متحرک باشه (کلاسیک)

خواهش میکنم در صورت
امکان چنین قالبی رو طراحی کنید این چیزی که نوشتم ادغام دو قالب اوپن کارت و
کلاسیکه.از دوستان طراح خواهش میکنم که به دنبال پیچیده کردن قالبها نباشن .یکی از
قالبهایی که من دوست دارم قالب کلاسیکه البته ورژن اولیش خیلی بهتر بود .این قالب
در حین سادگی,بسیار زیبا طراحی شده .یا مثلا قالب اوپن کارت.خواهش میکنم از دیدگاه
مشتری به قالبها نگاه کنید نه از نگاه یک متخصص طراحی قالب.و هی بخواهید با اضافه
کردن آپشن هایی که اصلا در روند فروش تاثیری ندارند ,قالب رو پیچیده بکنید.یکی از
نکاتی که در هیچ یک از قالبها به اون توجه کافی نشده نمایش عکسهای بزرگ در زیر
محصولات است بسیاری از دوستان در کار فیلم,بازی و ... هستند در فروش این گونه
محصولات یک عکس از 10 صفحه متن مفهوم رو بهتر انتقال میده. طبق تحقیقات انجام شده
75 درصد مردم دیداری هستند.به زبان عامیانه عقلشون به چشمشونه. خواهش میکنم به
موقعیت عکسها بیشتر توجه کنید .

 

چند توصیه برادرانه هم
دارم در خصوص قالبهای جدیدی که طراحی کردید:


قالب های جدیدتون(دو
قالب آخر) رو که نگاه میکردم. چند تا اشکال دیدم که ذکر میکنم.


1.وقتی محصولی رو روش
کلیک میکردم در بین آپشن های زیرش ,آپشن تگها به صورت پیش فرض نمایش داده میشد در
صورتی که باید پیش فرض قالبها بایدتوضیحات محصول باشه.


2. با اضافه شدن آپشن
هایی مثل مقایسه محصولات و ... تنها قالبها شلوغ میشن و خریدار سر در گم میشه.
دوستان عزیز این آپشن ها رو در هر قالب قرار ندید .قالبها باید تا جایی که امکان
داره باید ساده طراحی بشن .تا یک مشتری مبتدی هم به راحتی بتونه خرید رو انجام بده
نه اینکه گیج بشه.


3.بگ گراند قالبهای جدید,
محصولات رو به صورت متمایز نشون نمیدن.و محصولات کادر بندی ندارن مثلا قالب وین. 
#698 آموزش ثبت نام در Nic.ir (پنل مالکیت شخصی دامینهای ir)

ارسال شده توسط مدير انجمن در يكشنبه ۳۱ شهريور ۹۲ - ۱۲:۱۳:۲۴

[font="'times new roman', times, serif;"]ثبت و دريافت شناسه شخصي براي دامين هاي ir[/font]

 

 

 

تمام دامینهای با پسوند ir در ایران از طریق سایت Nic.ir ثبت می شوند. اگر بخواهید که مالکیت شخصی و مدیریت کامل دامین تحت اختیار خوتان باشد باید در Nic.ir ثبت نام نمائید که آموزش کامل ثبت نام را در متن جاری برای شماجاری برای شما عزیزان فراهم کرده ایم و امیدواریم مفید باشد.
 

ثبت نام در Nic.ir رایگان است و پس از عضویت در Nic.ir این سایت برای شما نام کاربری و رمز را می سازد
 و به ایمیل شما ارسال می کند و حتماً باید با این نام کاربری و رمز وارد شوید و رمز را تغییر دهید تا پنل شخصی شما درNic.ir فعال شود٫ در غیر اینصورت پنل یک هفته بعد از بین خواهد رفت و حذف خواهد شد.

 

نحوه ثبت دومین های IR با نام و مشخصات خود به شرح زیر است. با انجام مراحل زیر کنترل کامل روی دومین خود راخواهید داشت :

 

1. برای ساخت شناسه کاربری در  Nic.ir  بر روی این لینک کلیک نمایید.

 

[color=#daa520;]نكته :[/color]در مرحله اول نوع شناسه خود را انتخاب نمایید. (شخص حقیقی - شرکت، مؤسسه یا نهاد غیردولتی - مرکز آموزشی و پژوهشی - شناسه‌ی محدود)

 

0.gif

 

2. اطلاعات خود را به طور صحیح در مرحله ی وارد کردن مشخصات شناسه وارد نمایید.

با توجه به اينکه sa1601.ir يکی از نمايندگان Nic.ir ميباشد گزینه ی "آزاد برای نمايندگان فروش" را انتخاب نمایید.

 

1.gif

 

3. در مرحله ی بازنگری و امضا، نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید و بر روی "موافقم، دریافت شناسه" کلیک نمایید.

مراحل ساخت شناسه کاربری در Nic.ir با کليک بر روی اين کليد به پايان رسيده و شناسه کاربری شما در Nic.ir ايجاد شده است.


در مرحله بعد ميبايست نسبت به تاييد آدرس ايميل خود اقدام نمائيد.

 

2.gif

 

پس از پایان مراحل ساخت شناسه، با "پیغام گذرواژه
(password) و دستورالعمل‌های تکمیلی به ايميل شما ارسال ميشود." اطلاعات
شناسه ی کاربری به ایمیلتان ارسال ميشود.

ایمیل حاوی متنی مانند متن زیر میباشد:

شناسه کاربری شما 'aa***-irNic' و گذرواژه شما '4862367723' می‌باشد.

شما می‌بایست هرچه سریعتر به سیستم وارد شوید و گذرواژه خود را تنظیم
نمایید، در غیر اینصورت حساب کاربری شما پس از گذشت ۷ روز حذف خواهد شد.
 

در این مرحله با استفاده از شناسه ی کاربری و رمز عبور وارد وبسايت Nic.ir شويد.

پس از ورود به ایرنیک با صفحه ای مانند تصوير زیر مواجه میشوید که باید "پاسخ محرمانه" و "رمز عبور جدید" را وارد نمایید.

 

Untitled-1.gif

 

هم اکنون شناسه ی کاربری شما ایجاد شده است.

*** کاربرانی که از قبل داری شناسه ی کاربری می باشند فقط کافیست از بخش مديريت رابط های مجاز برای تنظیمات "مدیریت رابطه‌های مجاز" اقدام نمایند.  به این صورت :

 

4.gif

 

تمدید دامنه های ملی

برای تمدید دامنه های خود، باید to52-irnic را به عنوان رابط اداري دامنه خود قرار دهید.

 

[color=#ff0000;]نكته ها :[/color]

 

1- در هنگام ثبت نام فيلد هاي ستاره دار حتما تكميل شوند

 

2- اطلاعت ورودي ايد دقيق باشد به طور مثال كدملي بايد كدملي اصلي اسم درج شده بروي كارت باشد

واگرنه سيستم خطا ميدهد پيشوند و پسوند اسم و فاميل  كه رو كارت درج شده بايد دقيق نوشته وارد شود

 

3- دامين هاي مشابه اسم شركت هايي مانند سامسونگ ها samsongha.ir و يا نوكيا... و يا دامين هاي با كلمات نام هاي ملي melliha.irو يا ايران iranfa.ir و مشابه اين دامين ها حتما نياز به تعهد دارد

 

 

متن تعهد :

 

اينجانب .................... تمامي مسئوليت هاي دامين ....................... را بر عهده مي گيرم

 

نام و نام خانوادگي .................

نيك هندل .............................

 

امضاء

 

كپي كارت ملي

 

نكته : اين نامه در صورتي اعمال و پذيرفته مي شود كه نام و مشخصات نامه و شناسه نيك هندل با كارت ملي كه همراه نامه فكس ميكنيد مطابقت داشته باشد

 

شماره فكس :5700-2229-021

 

4- سايت nic.ir در ساعت  3بعد از ظهر  آنلاين مي شوند و مي توانيد سوالات و مشكلات خود را ازطريق پشتيباني سايت nic,ir علام كنيد
#582 ویجت پاپ آپ

ارسال شده توسط مدير سايت در چهارشنبه ۱۳ شهريور ۹۲ - ۱۳:۵۶:۱۲

با سلام

با استفاده از این ویجت شما می تونید تبلیغات پاپ آپی تو فروشگاه خودتون قرار بدید.

در هنگام استفاده از این ویجت شما با تنظیمات زیر رو بروی می شوید :

 

آدرس اینترنتی : آدرس سایتی که می خواهید باز شود را در این قسمت وارد کنید

 

عرض و ارتفاع : عرض و ارتفاع پنجره پاپ آپ رو در این دو قسمت اضافه کنید

 

یکبار نمایش در هر ( دقیقه )‌ : این ویجت به گونه ای است که در هر چند دقیقه تنها یکبار نمایش داده می شود یعنی زمانی که کاربر وارد سایت شما شد و پنجره پاپ آپ برایش باز شد تا مدت زمانی که در این قسمت وارد می کنید برای او نمایش داده نخواهد شد علت این کار این است که باعث مزاحمت برای بازدید کنندگان نشود. مقدار این تنظیم به دقیقه است و حداقل ۱۰ دقیقه مورد قبول است.

 

باز شدن بعد از (‌ثانیه ) : شما می توانید مشخص کنید که بعد از این که کاربر کلیک کرد بعد از چند ثانیه پنجره پاپ آپ برای کاربر باز شود. زمان را به ثانیه وارد کنید

 

نحوه باز شدن : در این قسمت شما می توانید مشخص کنید که پنجره پاپ آپ در صفحه جدید باز شود و یا در همان صفحه ای که کاربر قرار دارد باز شود

 

نمایش نوار ابزار : با انتخاب این گزینه نوار ابزار در پنجره پاپ آپ نمایش داده خواهد شد

 

نمایش آدرس بار : با انتخاب این گزینه می توانید مشخص کنید که آیا نوار آدرس بار در پنجره پاپ آپ باز شود یا خیر؟

 

چند نکته در مورد استفاده از این ویجت :

نکته ۱ : در هر صفحه تنها می توانید از یک ویجت پاپ آپ استفاده کنید و در صورتی که از چندین پاپ آپ استفاده کنید تنها یک مورد آن عمل خواهد کرد.

نکته ۲ : شما می توانید با قرار دادن سایدبارهای اختصاصی هر صفحه ، پاپ آپ های مختلفی در هر صفحه داشته باشید یعنی مثلا شما می توانید در صفحه اصلی یک پاپ آپ به سایت x داشته باشید و در صفحه جزئیات محصول یک پاپ آپ به سایت y داشته باشید.
#476 آموزش تصویری افزودن خبر جدید (اخبار و مطالب)

ارسال شده توسط مدير انجمن در پنجشنبه ۲۴ مرداد ۹۲ - ۱۷:۰۶:۴۱

 

 منتظر نظرات و پيشنهادات شما هستيم

 

موفق باشيد مدير انجمن

 
#416 آموزش بازاریابی اینترنتی

ارسال شده توسط yourbuy در دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۲ - ۱۶:۵۰:۱۷

با سلام

یادمه یکی از دوستان پیشنهاد داده بود قسمتی رو ایجاد کنیم تا از تجربیات همدیگه در مقوله بازاریابی استفاده کنیم تا بلکه بتونیم فروشمون رو افزایش بدیم. اما قبل از این کار شما باید از ماهیت و چگونگی بازاریابی اینترنتی یکم سر رشته داشته باشید برای اولین نفر پیشنهاد میکنم از مقالات این سایت برای افزایش آگاهی خودتون نسبت به مقوله بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.. چند روز پیش با سایتی برخورد کردم که مقالات خوبی در این مورد داشت. حتما مقالاتشو بخونین.اگه دوست داشتین به این مطلب امتیاز بدید تا دوستان دیگه هم استفاده کنن.

 

اینم لینکش:

 

 

http://qmba.ir/internet-marketing
#400 نحوه استفاده از فروشگاه ساز

ارسال شده توسط مدير سايت در شنبه ۵ مرداد ۹۲ - ۰۸:۳۴:۱۳

با درود و سلام به ادمین گرامی. یه سوال دارم. کلمات کلیدی سایت رو کجا باید بنویسیم؟ با ویرگول جدا کنیم یا در هر خط یکی بنویسیم؟ کلمات کلیدی از چند تا نباید بیشتر باشن؟ارادتمند شما تاجدینی

kaveh1361.tk

با سلام

کلمات کلیدی صفحات می تونه متفاوت باشه

برای کلمات کلیدی فروشگاه (‌در صورتی که برای صفحه جاری کلمه کلیدی انتخاب نشده باشه از این کلمات استفاده می شود ) : به مسیر تنظیمات / تنظیمات کلی فروشگاه برید  و قسمت متا کلید واژه های سایت رو تکمیل کنید

برای کلمات کلیدی گروه ها : در قسمت مدیریت گروه بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید و در صفحه جدید در قسمت کلمات کلیدی ؛ کلمات مورد نیازتون رو وارد کنید

برای محصولات : هم در قسمت مدیریت محصولات فروشگاه بر روی آیکونی که به شکل برچسب هست کلیک کنید تا در اون قسمت کلمات کلیدی برای محصولات در نظر بگیرید

علاوه بر موارد گفته شده در قسمت اخبار و گروه های خبری هم می تواند کلمات کلیدی تعریف کنید

 

معمولا برای کلمات کلیدی بین ۴ تا ۶ کلمه مناسب هست و می تونید با ویرگول از هم جدا کنید
#245 انتقاد از فروشگاه ساز پارسیتک

ارسال شده توسط jamalsadati1993 در جمعه ۷ تير ۹۲ - ۱۱:۲۴:۴۴

با سلام و احترام

 

فروشگاه ساز پارسی تک طبق گفته ی فروتل یک فروشگاه ساز حرفه ای هست. ولی ایا واقعا اینطوره؟ ایا حرفه ای بودن فقط به امکان ایجاد یکسری تغییرات هست؟ در حالی که امکانات زیادی درش وجود نداره؟! پارسيتك میگه 8 تا 12 ماه دیگه پنلش اپدیست میشه و تا اون زمان ما حتی نمیتونیم رو نوشتمون ویرایش کنیم. تغییر سایز ، رنگ و فونت و تغییرات دیگه ای که یه ادیتور ساده میتونه در اختیار کاربر قرار بده تو فروشگاه وجود نداره. با این حساب این فروشگاه ساز از فروشگاه ساز قدیمی فروتل هم سطحش پایین تره. وقتی نمیشه تو نوشته عکس گذاشت یعنی هر چی کاور و بنر تبلیغاتی داشتیم باید بندازیم دور. وقتی نمیشه رو مطالب برچسب گذاشت اون وقت باید سئو رو هم فراموش کنیم. خواهش من از پارسیتک این هست که واقعا رو موارد ضروری که متاسفانه انداختنش خیلی راحت برای یک ساله دیگه کار کنن و نیاز کاربرای فروتل به یک فروشگاه ساز حرفه ای رو برطرف کنن.
#1455 اشکال قالبها از نظر سئو

ارسال شده توسط moein در چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳ - ۲۰:۰۸:۳۸

سلام

من ده روز پیش ثبت نام کردم

1-آیا این تغییرات شامل حال بنده میشه به طور پیش فرض؟

____________

یه سری سوال هم داشتم ممنون میشم جواب بدین

2-تگ ها ی اچ 1 تا اچ 3 در کجا اعمال شده اند چجور می تونیم ازشون استفاده کنیم
3-چرا قالب های زیبا در پارسیتک انقدر ارور سی اس اس دارند
3-توضیحات در مورد دلیل تغییرات در فایل روبوت سایت که به بعضی نقاط نره!
4-در  قالب جواهر  محصولات زیر هم قرار میگیرن و چینش مناسبی ندارند
به طور مثال 

همه از گروه فانتریاین هستن اما سایت به این دلیل خیلی شلوغ شده

اما این مشکل در قالب ریسپانسیو یا قالب های دیگه وجود نداره

5-قالب ریسپانسیو هم که سراسر خطای سی اس اس داه متاسفانه

___________

6-چطور میتونیم رنگ ها و استایل های قالب ها رو اختصاصی کنیم

یعنی بتونی رنگ های آبی رو سبز کنیم و غیره

 

آیا تگ میکرو دیتا رو در سایت قرار دادین یعنی در همه قالب ها اعمال شده؟ چطور میتونیم ازش استفاده کنیم

ممنون میشم پیگیری کنید

منتظر جوابم

 

سلام 

دوست عزیز خیلی خوش آمدید 

 

1- این تغییرات به طور پیش فرض هست اما در شرایطی خاص دیده شده ( در گذشته ) که همه پنل ها و سایت ها در حال بروزرسانی باشند

ممکن است سایت فروشگاهی شما دیرتر بروز شود

 

2 - تگ های H1 ,... را به وسیله مدیریت قالب >> مدیریت ویجت ها >> کادر کد آزاد اون ها رو اضافه کنید 

 

3 - از نظر من این قالب ها اصلا آنالیز دقیقی نشدن و یک جور از سر وا کردن بوده برای تحویل سریع پروژه پارسیتک به فروتل (نظر شخصی)

 

6 - رنگ و استایل رو هم از قسمت مدیریت قالب >> ويرايشگر فايل هاي CSS,JS 

اون ها رو ویرایش کنید

 

در کل دسترسی کمی به تنظیمات و تغییرات سایت وجود داره 

 

اما اگر می خواین قالب سایت خودتون رو سفارشی تر کنید به مدیر انجمن پیغام خصوصی بفرستید و این مورد را با ایشون مطرح کنید

 

http://parsitak.com/...257-مدير-انجمن/

 

 

تا اینجا امیدوارم مطالبم کاربردی باشه

در ضمن آدرس سایتتون رو در پروفایل اضافه کنید 

 

موفق باشد 
#1754 تغییر سایز منوها

ارسال شده توسط moein در پنجشنبه ۲۰ اسفند ۹۴ - ۱۵:۴۷:۱۰

چرا کسی جوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااب نمی ده؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

 

چه جوری مینونم اندازه فونت منو هارو کوچیک تر کنم؟؟؟؟؟؟!!!!!!

سلام دوست عزیز آدرس فروشگاه شما چیه و از چه قالبی استفاده میکنین؟
#1747 اسلایدر وبنر

ارسال شده توسط moein در جمعه ۹ بهمن ۹۴ - ۱۰:۳۷:۱۴

باسلام واحترام

من چندهفته است  ازسایت شما استفاده میکنم  ولی هنوز نتوانستم اسلایدری ایجاد کنم واینکه زیاد با طراحی سایت وارد نیستم وهنوز نتوانستم فالبی کاربر پسند بسازم به سایتتان نیز رفتم ولی هیچ کدام از اموزش ها برایم کافی وموثرنبود.

لطفا راهنمایی کنید باتشکر

سلام
 ابتدا از قسمت تبلیغات >> مدیریت گرو بنر ها >> دسته ی بنر خود را ایجاد و تصاویر را اضافه کنید سپس به قسمت مدیریت قالب >> مدیریت ویجت ها >> ویجت اسلایدشو را به مکان مورد نظر درگ کنید و گروه بنری که قبلا ایجاد کرده اید را انتخاب و نوع اسلاید شو و در نهایت روی ذخیره کلیک کنید.

موفق باشید